EST
ENG
RUS
FIN
ESP

Uudised

Algas "Hoovid korda" 2018.a. taotluste vastuvõtt

02.01.2018
2018. aastal on korteriühistutel taas võimalik taotleda linnalt toetust õuealade heakorrastamisek...

Põltsamaa-Tartu lõigu esimene 2+1 möödasõiduala avatakse liiklusele

10.11.2017
2017. aasta alguses alustatud Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee km 131,0-135,1 asuva Annikvere-Nea...
Print Sitemap

Keila kõrval algab Paldiski maantee renoveerimine

Allkirjastati Maanteeameti ja ASi Nordecon esindajate vahel ehitusleping, mille järgi rekonstrueeritakse Keila kõrvalt minev Tallinna-Paldiski maantee 4,6-kilomeetrine lõik. Lähinädalatel algavate ehitustööde lõpptähtaeg on 2015. a lõpp ning need lähevad maksma 6 612 480 eurot. 85% sellest summast tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Maanteeameti projektijuhi Kalju Lõokese sõnul uuendatakse põhimaanteel kogu lõigul kattekonstruktsioon, rajatakse kolm uut ringristmikku ning olemasoleva Keila jõe silla asemele kaks uut silda, kumbki kahe sõidurajaga. „Uued ringristmikud tulevad Statoili bensiini jaama juurde Paldiski maantee ja ringtee ristumise kohta, Paldiski maantee ja Luha tn risti ja Paldiski maantee ning Karjakülatee ristumiskohta,“ selgitas Lõokene ja lisas, et kahe esmalt mainitud ringristmiku vahelisele ringteelõigule, kuhu jäävad ka uued sillad, ehitatakse 270-meetrine neljarajaline maanteejupp. Ülejäänud teeosa jääb kaherajaliseks ning sinna jäävad ristmikud ehitatakse ohutumaks.
 
Lisaks ehitatakse kogu objekti ulatuses välja ka 2,8 km jagu jalg- ja jalgrattateid, mis ühendatakse nii olemasolevate jalg- ja jalgrattateedega kui ka novembris Tallinna ja Keila vahelise maantee lõpuosa kõrval valmiva teega. Uute sildade juures hakkab põhiteega ristuv jalg- ja jalgrattatee kulgema sildade alt ja piki põhiteed kulgev jalg- ja jalgrattatee vasaku silla pealt.
 
Objekti järelevalvet teeb Vealeidja OÜ ja selle hind on 57 600 eurot.
Veebitehas