EST
ENG
RUS
FIN
ESP

Uudised

Algas "Hoovid korda" 2018.a. taotluste vastuvõtt

02.01.2018
2018. aastal on korteriühistutel taas võimalik taotleda linnalt toetust õuealade heakorrastamisek...

Põltsamaa-Tartu lõigu esimene 2+1 möödasõiduala avatakse liiklusele

10.11.2017
2017. aasta alguses alustatud Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee km 131,0-135,1 asuva Annikvere-Nea...
Print Sitemap

Algab Topi liiklussõlme II etapi ehitus

Möödunud nädalal allkirjastasid Maanteeameti ja ASi Nordecon esindajad töövõtulepingu Juuliku-Tabasalu maantee 0,8-kilomeetrise lõigu ja raudteeviadukti ehitamiseks. Tööd lähevad maksma 2 306 517 eurot ja nende lõpptähtaeg on sügisel.

Maanteeameti põhja regiooni ehitusosakonna juhataja Veiko Juudase sõnul alustatakse töödega juba käesoleval kuul ning need kestavad pool aastat „Töödega jätkatakse sealt, kus Topi liiklussõlme I etapi tööd lõpevad,“ selgitas Juudas, kelle sõnul algab ehitatav teelõik Topi liiklussõlme raames rajatavalt ringristmikult Laagri Maksimarketi kõrval, läheb raudtee alt läbi ja lõpeb uue ringristmikuga Tallinna-Pärnu maanteega enamvähem paralleelselt kulgeval Alliku-Laagri-Hüüru maanteel. Projektijuhi sõnul ehitatakse uus kaherajaline teelõik täiesti uuele, Maksimarketi tagant metsatukka läbivale trassile, mis viib välja Laagri asumi serva.
 
Vastavalt lepingule ehitatakse kõnealune Juuliku-Tabasalu maantee lõik (km 4,6–5,4) kahe sõidurajaga teeks, mis ühendab Tallinna-Pärnu maantee Alliku-Laagri-Hüüru maanteega. Uue teelõigu teise otsa tuleb raudteeviadukt, mille ehitusel kasutatakse Eestis esmakordselt uut tehnoloogiat. Nimelt ehitatakse raudteeviadukt raudtee kõrval enne valmis ja nihutatakse seejärel õigele kohale. Ehitatava teelõigu kõrvale valmib ka 0,8-kilomeetrine jalg- ja jalgrattatee. Leping näeb ette ka tehnovõrkude rajamist, mille hulka kuulub drenaaži ja sademevee kanalisatsiooni ehitamine, elektrivarustuse kaitsmine ja ümbertõstmine, tänavavalgustuse rajamine, sidekaablite ja gaasitorustiku ümbertõstmine ning sidekanalisatsiooni ehitamine.
 
Ehitustööde garantii on 5 aastat ning vastavalt järelevalvelepingule, mille kogumaksumus on 19 845 eurot, teostab omanikujärelevalvet OÜ Vealeidja.
 
Topi liiklussõlme raames on Laagri Maksimarketi ette juba rajatud jalakäijate tunnel ning mullu algas viaduktiga üle Tallinna-Pärnu maantee kulgeva 1,3-kilomeetrise teelõigu ja ringristmike ehitus (I etapp), mis jõuab lõpule samuti eeloleval sügisel. Viimase, III etapina on plaanis Alliku-Laagri-Hüüru maantee ja Instituudi tee 3,7-kilmeetrine ühendus ning praegu on selle projekti raames käimas maade omandamine. Ühendustee ehitus peaks algama järgmisel aastal.
Veebitehas